Антигрибкові грунтовка – призначення та характеристики матеріалу

Антигрибкові грунтовка – призначення та характеристики матеріалу


Ґрунтовка з антигрибкові ефектом захистить конструкції від цвілі

Ґрунтування поверхні – один з важливих і відповідальних етапів робіт, що передує чистової обробки. Вибирати склад для нього слід з урахуванням матеріалу підстави й умов експлуатації оброблюваної поверхні.
У цій статті розповімо про те, що являє собою ґрунтовка протигрибкова, коли вона застосовується і як наноситься.

Зміст статті

 • Що потрібно знати про цвілі і грибках
  • Чим небезпечна цвіль
  • Як запобігти появі цвілі
 • Все про фунгіцидних грунтовках
  • Види грунтовок антигрибкових
  • Правила та способи нанесення
 • Висновок

Що потрібно знати про цвілі і грибках

Всі ми знаємо, що таке гриби, багато хто не раз збирали їх у лісі своїми руками. Цвіль – це теж різновид цієї культури.
Вона може бути корисною і використовуватися для виробництва антибіотиків або поліпшення смакових якостей сиру і деяких інших продуктів. А може завдати непоправної шкоди вашому житлу, і здоров’ю.


Спори плісняви потрапляють у повітря, і дихати їм стає небезпечно

Чим небезпечна цвіль

Пліснявий грибок – це живий організм, що виробляє шкідливі для здоров’я людини речовини микротоксины. При сприятливих для себе умовах спори цвілі дуже швидко розмножуються, руйнуючи поверхню, на якій вони існують.
Викликають у постійно проживають в такому приміщенні людей не тільки банальний нежить або алергію, але і такі серйозні захворювання, як:

 • Зниження імунітету і працездатності;
 • Бронхіт;
 • Отит;
 • Бронхіальна астма;
 • Риніт;
 • Мігрень;
 • Порушення в роботі серцево-судинної системи;
 • Гострі отруєння (микотоксикоз);
 • Онкологічні захворювання;
 • Цвілеві ураження внутрішніх органів.

Причому людина може і не підозрювати про причини нездужання, якщо цвіль ховається під підлогою або під обшивкою зовнішніх стін, до тих пір, поки вона не розростеться і не вразить і видимі конструкції. Але час буде втрачено: доведеться не тільки лікуватися, але і займатися капітальним ремонтом.


На фото помітні сліди цвілі, розростається під шпалерами

Боротися з цим явищем дуже складно – грибкові спори проникають глибоко в структуру матеріалу. Очистивши поверхню, ви не досягнете бажаного ефекту, і через деякий час вони знову проросте.
Набагато простіше запобігти появі цієї напасті, чітко дотримуючись технологію будівництва, виконуючи профілактичні заходи в процесі експлуатації приміщення і використовуючи під час ремонту спеціальний засіб, яким є протигрибкова ґрунтовка для стін(див. Витрата грунтовки на 1м2 – орієнтовні дані для визначення необхідного обсягу).

Як запобігти появі цвілі

Ідеальними умовами для розмноження плісняви є підвищена вологість і обмежений рух повітря – іншими словами, погана вентиляція. Щоб не допустити її освіти, слід виключити ці фактори.
Для цього необхідно:

 • Стежити за станом водопровідних і каналізаційних систем, вчасно їх ремонтувати, усувати протікання;
 • При будівництві виконувати всі вимоги по влаштуванню не тільки гідроізоляції, але і теплоізоляції, так як грибок може оселитися в промерзають, а потім оттаивающих і накопичують вологу стінах;
 • Добре закладати всі стики між елементами несучих конструкцій, виключаючи містки холоду;
 • Забезпечити в приміщеннях нормальну вентиляцію. Особливо це стосується вологих і неопалюваних приміщень кухонь, санвузлів, закритих лоджій, веранд і т. д.


Інструкція вимагає обов’язкового витяжної вентиляції у вологих приміщеннях

 • Забезпечити просочення конструкцій, що знаходяться в зоні ризику ураження грибком, фунгіцидними (антисептичними) складами.

Все про фунгіцидних грунтовках

Фунгіциди – це активні речовини, що знищують грибкові спори. Вони можуть додаватися у різні будівельні суміші та склади, щоб захистити отделываемые конструкції від цвілі.

Види грунтовок антигрибкових

Будівельний грунт проводиться на акриловій, мінеральної, алкидной або іншій основі, і вибирається у відповідності з видом оброблюваної поверхні.

Для довідки. Найбільш затребуваними вважаються універсальні грунтовки глибокого проникнення, придатні для різних поверхонь – дерева, бетону, штукатурки, цегли, гіпсокартону, пінополістиролу і т. д.

При додаванні в склад грунтовки фунгіцидів він набуває додаткові властивості – знищує шкідливі мікроорганізми, перешкоджає їх появі.
Така грунтовка від цвілі і грибка може бути звичайною або концентрованої:

 • Звичайна антисептична грунтовка використовується для профілактики та попередження цвілі і наноситься на нові або не уражені мікроорганізмами поверхні;
 • Концентрована ґрунтовка антигрибкові призначена для обробки заражених грибком поверхонь. Вона глибоко проникає в структуру матеріалу, володіє тривалою дією і допомагає боротися навіть з мохами і лишайниками.


Концентрована ґрунтовка проти грибка і цвілі Церезіт СТ99

Зверніть увагу. Акриловий концентрований грунт для профілактичної обробки стін можна розводити водою.

Правила та способи нанесення

Якщо грунтовка від цвілі і грибка наноситься в профілактичних цілях, то робиться це звичайним способом, як при стандартному ґрунтуванні перед подальшою обробкою. Основні вимоги до поверхні: вона повинна бути сухою, без відшарованих ділянок, забруднень і жирних плям. На відео цей процес описано досить докладно.
Якщо ж потрібна обробка вже заражених конструкцій, то слід виконати наступні вимоги:

 • Очистити поверхню від цвілі, використовуючи скребки і теплу воду з додаванням хлорвмісних засобів, наприклад, білизни;

Рада. Всі використовувані для очищення інструменти після завершення роботи необхідно вимити та продезінфікувати щоб уникнути зараження інших ділянок.


Механічне очищення поверхні

 • Так як спори проникають глибоко всередину матеріалу, поверхневе видалення цвілі не гарантує її повного знищення,тому бажано впливати на заражені ділянки високими температурами. У випадку з дерев’яними та іншими горючими матеріалами можна використовувати будівельний фен, а цегляні або бетонні стіни обпалити паяльною лампою;
 • Зачистивши і висушивши поверхню, слід подбати і про видалення зайвої вологи з приміщення. Для цього його добре провітрюють, а якщо такої можливості немає – використовують тепловентилятори і конвектори.

Тільки після цього на стіни і інші поверхні може наноситися ґрунтовка проти цвілі і грибка. Робиться це будь-яким зручним способом – за допомогою валика, кисті або пульверизатора.
Робота повинна виконуватись тільки при позитивних значеннях температури навколишнього повітря і тільки з використанням захисних засобів – гумових рукавичок, респіратора, очок. Це важлива умова, так як фунгіцидні добавки шкідливі для здоров’я.


Процес обробки уражених цвіллю стін

Зверніть увагу! Не можна грунтувати стіни звичайними сумішами для зміцнення їх поверхні до антисептичної обробки! Ґрунтовка з антигрибкові ефектом не проникне крізь утворену міцну плівку, а всі суперечки залишаться в товщі стіни, і будуть продовжувати розмножуватися.

Особливу увагу слід приділити обробці дерев’яних конструкцій(див. Ґрунтовка дерева – особливості процесу). Вони більше за інших схильні до руйнування цвіллю, при сприятливих для неї умовах це може відбутися буквально за рік. З деревини бажано зняти верхній найбільш уражений шар, який потім необхідно спалити.

Висновок

Грунтовка для стін протигрибкова – це не панацея. Якщо в процесі будівництва або експлуатації будівлі не дотримуються технологічні вимоги, якщо поверхня постійно мокне і не просихає, рано чи пізно грибок все одно з’явиться.
Але за допомогою цього засобу можна максимально знизити ризик його появи. Адже такі ситуації, як протікання даху, прорив водопроводу або потоп від сусідів зверху далеко не рідкість.
Ціна навіть найдорожчою антисептичної грунтовки не порівнянна з тим збитком, який здатний нанести грибок вашому будинку і здоров’ю.