Бетоноконтакт – грунтовка для підготовки поверхонь

Бетоноконтакт – грунтовка для підготовки поверхонь


Ґрунтовка Кнауф Бетоноконтакт – лідер серед ґрунтовок

Чи доводилося вам стикатися з такою проблемою, як відшаровується фарба, обсипається штукатурка або відклеєними від стін шпалери майже відразу після завершення ремонту?
Якщо так, то напевно причина в тому, що будівельники або ви самі не підготували основу для обробки, не забезпечили адгезію (зчеплення) матеріалів. Це властивість їм легко надає Кнауф ґрунтовка Бетоноконтакт або інші аналогічні засоби, призначені для просочення поверхонь перед обробкою.

Зміст статті

 • Застосування
  • Область застосування
  • Особливості використання
 • Технічні характеристики грунтовки
 • Висновок

Застосування

Щоб різні матеріали добре зчіплювалися один з одним у процесі вирівнювання і обробки поверхні, вони повинні володіти хорошими адгезійними властивостями. Їх забезпечують спеціальні будівельні просочення – ґрунтовки.
Серед них є як універсальні склади, так і спеціальні, призначені для поліпшення певних властивостей матеріалів – дерева, цегли, металу.

Область застосування

До універсальним в числі багатьох інших відноситься ґрунтовка Бетоноконтакт – склад її дозволяє використовувати засіб для роботи по бетону, цеглі, гіпсокартону, поверхонь, пофарбованим олійною фарбою або обробленим керамічною плиткою, а також багатьом іншим матеріалам.
Одним словом, виконуючи своїми руками ремонт в квартирі, ви можете використовувати Бетоноконтакт практично скрізь:

 • Для обробки плит перекриття перед створенням стяжки або пристрій наливної підлоги;
 • Для просочення стін і перегородок перед штукатуркою або шпаклівкою;
 • Для зміцнення і зменшення пористості гіпсокартону перед фарбуванням, наклеюванням шпалер або облицюванням плиткою;
 • Для підготовки стель до побілки і т. д.


Підготовка підстави під стяжку

Згідно вимогам ГОСТ ґрунтовка Бетоноконтакт повинна застосовуватися для підготовки не всмоктуючих підстав, до яких належать поверхні, пофарбовані лаком, емаллю або олійною фарбою, облицьовані глазурованою плиткою. Якщо ви хочете змінити обробку, старе покриття не обов’язково демонтувати – досить покрити його шаром грунтовки, яка додасть йому шорсткість і липкість, забезпечивши хороше зчеплення з іншими оздоблювальними матеріалами.

Особливості використання

Даний засіб призначений для внутрішніх робіт і може використовуватися тільки в діапазоні температур від +5 до +35 градусів за умови нормальної вологості повітря. Інструкція не допускає його зберігання та застосування при негативних температурах, так як в цьому випадку неможливо гарантувати якість покриття.
А ось експлуатуватися належним чином оброблена поверхня може при температурі від -40 до +50 градусів.

Зверніть увагу. Деякі виробники включають у склад грунтовки спеціальні добавки, що забезпечують їй морозостійкість. Завдяки їм складу витримує до трьох циклів заморожування і розморожування при температурі мінус 15-20 градусів тривалістю не більше двох годин. Це дає можливість транспортування матеріалу на об’єкт в зимовий час без втрати його властивостей.

Крім дотримання температурного режиму існують і інші вимоги, обов’язкові для виконання при проведенні ґрунтувальних робіт незалежно від того, використовується Бетоноконтакт чи ґрунтовка іншого виду.
Отже:

 • Грунт слід наносити на основу, очищене від бруду, пилу і жирних плям;


Призначена для грунтування поверхня повинна бути сухою і знежиреною

 • Призначені для обробки основи повинні бути міцними, без відшарованих ділянок. Якщо вони є, їх потрібно зачистити і при необхідності затягнути вирівнюючим розчином;
 • Стики між листами гіпсокартону або залізобетонними панелями, як і великі тріщини, необхідно ґрунтувати перед закладенням, щоб розчин добре утримувався в них і не выкрашивался;
 • Перед нанесенням грунтовки на поверхню, вирівняну штукатуркою або шпаклівкою, їй потрібно дати повністю висохнути.

Зверніть увагу. Якщо вирівняна поверхня підлягає шліфуванню під чистову обробку, цю роботу виконують до нанесення ґрунтувального складу, потім зробити це буде неможливо.

Технічні характеристики ґрунтовка Бетоноконтакт дозволяють вирішувати і такі завдання, як зміцнення підстави. Наприклад, вона здатна запобігти й ліквідувати запилення бетонних стін, забезпечити надійне покриття для гіпсокартонних листів, створивши на їх поверхні міцну плівку.


Склад заповнює всі пори і дрібні тріщини

Для кращого результату Бетоноконтакт використовують в тандемі з грунтовкою глибокого проникнення, яка наноситься першим шаром.
Наносять ґрунт будь-яким зручним способом – пензлем, валиком, щіткою або з допомогою фарборозпилювача. За своєю консистенцією він схожий на звичайну водорозчинну фарбу, тому ніяких проблем не повинно виникати.


Введений в склад рожевий пігмент, як видно на фото, дозволяє візуально контролювати якість роботи і не залишати необроблених ділянок

Як правило, засіб продається вже готовим до вживання, його лише необхідно ретельно перемішати. Але деякі виробники рекомендують розводити його водою при обробці певних поверхонь. Пропорції вказуються в інструкції.
В ній же регламентується час повного висихання, яке має пройти після нанесення до наступного етапу обробки, яке залежить від температури повітря. Зазвичай воно складає не менше 3-4 і не більше 12 годин.

Важливо! Навіть якщо через 1-2 години вам здається, що поверхня абсолютно суха, не порушуйте технологію і суворо дотримуйтесь рекомендацій виробника, що стосується часу висихання.

З іншого боку, не варто грунтувати поверхню дуже заздалегідь. Бажано робити це напередодні наступного етапу обробки, щоб на неї не встигла осісти пил або потрапити волога – це знизить адгезійні властивості підготовленого підстави.
Детальніше познайомитися з технологією ви можете, подивившись розміщене на цій сторінці відео.

Технічні характеристики грунтовки

Бетоноконтакт за своїм складом являє собою полімерну дисперсію на основі акрилу з абразивними добавками, що забезпечують шорсткість поверхні.


Так виглядає не перемішаний склад

Ґрунтовка Бетоноконтакт – технічні характеристики матеріалу:

 • Призначена для невсмоктуючих і погано всмоктуючих підстав для поліпшення їх адгезійних властивостей;
 • Має здатність зміцнювати основу;
 • Застосовується для внутрішніх робіт в опалювальних і неопалювальних приміщеннях;
 • Володіє гідроізоляційними властивостями, створюючи на обробленій поверхні водонепроникну плівку;
 • Відрізняється високими показниками стійкості до лужному середовищі;
 • Не токсична, не має в складі шкідливих для здоров’я хімічних речовин;
 • Не має різкого запаху;
 • Поставляється у вигляді готового до застосування пігментованого розчину в ємностях від 6 до 40 кг;
 • Придатна як для ручного нанесення, так і для механічного набризку.

Документи, які регламентують склад, характеристики і технологію роботи із засобом ґрунтовка Бетоноконтакт – ГОСТ та технічні умови, прийняті на виробництві. Тому за деякими показниками склади різних виробників можуть незначно відрізнятися.

Один з найбільш важливих показників, на який потрібно звертати увагу при покупці засоби ґрунтовка Бетоноконтакт – характеристики і норми витрати(див. Витрата грунтовки на 1м2 – орієнтовні дані для визначення необхідного обсягу). Вони залежать не тільки від методу нанесення, але і від матеріалу і всмоктуючої здатності поверхні.
Зрозуміло, що чим вона вище, тим більше грунтовки піде на її обробку. На витрату також впливає фракція включеного в дисперсію кварцового піску.


Дрібні частинки піску забезпечують краще зчеплення, а від їхніх розмірів залежить товщина шару грунтовки

 • Ґрунтовка з фракцією 0,3 мм призначається для підготовки поверхонь до вирівнювання шпаклівкою, фарбування та іншим видам чистової обробки. Вона відрізняється досить економним витратою, який при нанесенні валиком або пензлем складе не більше 200 г/м2, а при механічному набризк – до 270 г/м2;
 • Ґрунтовка з фракцією 0,6 мм використовується під штукатурку наносять товстим шаром. Тому її витрата може бути більше в півтора-два рази і скласти 350-400 г/м2.

Висновок

Ціна Бетоноконтакта в залежності від виробника може бути різною, в середньому вона становить близько 600-700 рублів за 10 кг. Цієї кількості вистачає для підготовки 40-50 квадратних метрів поверхні.
Якщо врахувати вартість оздоблювальних матеріалів, які можуть просто відвалитися і прийти в непридатність при відмові від такого технологічно важливого етапу робіт, як грунтування, то витрати на грунтовку порівняно з нею виявляться мінімальними.