Ековата – недоліки і переваги утеплювача

Ековата – недоліки і переваги утеплювача

На сьогоднішній день в будівництві будинків широко застосовується сучасний матеріал теплоізоляції – ековата. Не всі позитивно ставляться до якості ековати як до утеплительному матеріалу. Саме тому, перш ніж використовувати цей теплоізоляційний матеріал, необхідно ретельно розглянути його основні характеристики і властивості.

У цій статті: [Сховати]

 • Склад утеплювача ековати та його основні властивості
 • Загальний склад ековати:
 • Недоліки ековати
 • Відео. Тест ековати на горіння і звукоізоляцію
 • Основні позитивні характеристики ековати
 • Відео. Технічні характеристики ековати та способи її нанесення

Склад утеплювача ековати та його основні властивості

Головними складовими у виробництві ековати є:

1. Непотрібні матеріали паперово-картонної промисловості, в яку входять:

 • залишки при виготовленні гофротари;
 • браковані вироби, що з’являються під час випуску друкованих видань;
 • більшість відходів і бракованих деталей з виробництва сировинної картонної продукції.

2. Макулатура газетного або паперового типу, яка відрізняється більш низькою якістю сировини, за рахунок підвищеної чутливості до забруднення. А так само наявність неоднорідності і разносортности матеріалу.

Загальний склад ековати:

 • у межах 80% складається з целюлози вторинної обробки;
 • 12% становить борна кислота, яка володіє спеціальним властивістю антисептика, спрямованим на захист від впливу грибкових мікроорганізмів і запобігає розвитку бактерій;
 • тетраборат натрію становить не більше 8% від загальної маси матеріалу і є сильним антипіреном, що володіє інсектицидною властивістю. Основна задача якого полягає у зниженні рівня горючості і огнеопасности.

Останнім часом ековата широко застосовується в будівництві різних конструкцій – для утеплення житлових приміщень, складів, торгових приміщень та нежитлових громадських будівель. Найбільш оптимальне застосування даного теплоізоляційного матеріалу в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості, де досить часто може виникнути конденсат.

Компоненти застосовуються при виробництві ековати.

Читайте також:

 • Ековата – технічні характеристики та властивості утеплювача

Недоліки ековати

На жаль, на сьогоднішній день на ринках не можливо зустріти будівельний матеріал з відсутністю будь-яких негативних якостей. Багато з них мають особливості, які виглядають як недолік, якщо розглядати з точки зору безпосереднього використання в певних цілях. Мінуси ековати полягають у наступному:

1. Володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, однак вони через деякий час значно знижуються і підвищується теплопровідність, на що безпосередньо впливають певні фактори:

– під час експлуатації ековата значно зменшується в об’ємі – у межах 20% від загальної маси. В цілях уникнення осідання матеріалу, багато фахівців радять закладати утеплювач з невеликим надлишком в 20 – 25%, що дозволить повністю покрити зменшений обсяг ековати в майбутньому.

– ековата вбирає велику кількість вологи – у межах від 9 до 15%, де протягом року набирається один відсоток вологи. При кожному збільшенні вологості на один відсоток зростає рівень теплопровідності від одного до двох з половиною відсотків. Тому шар теплоізоляції повинен бути провітрюваним і мати можливість віддати цю вологу в атмосферу.

2. Для монтажу ековати необхідна наявність спеціального обладнання сучасних професійних пневматичних надувних пристроїв, які здійснюють інсталяцію ековати з високою якістю. Дане обладнання допомагає дотримуватися певних норм щільності і виробляє рівномірний обсяг закачування, з метою запобігання усадки ізоляції надалі.

3. У уникнення зниження рівня теплоізоляції приміщення, для правильного монтажу, потрібна допомога висококваліфікованих фахівців мають хороший досвід роботи з ековатою . Варто відзначити, що саме ековата досить вибаглива до професійним навичкам людини, який займається її установкою.

4. Важливо знати, що при здійсненні сухого виду монтажу, ековата утворює пил, а використовуючи вологий спосіб нанесення – довго висихає. В залежності від наявності атмосферних умов у місці проведення будівельних робіт та товщини шару нанесення матеріалу, сохнути ековата буде в межах від 48 до 72 годин, а в деяких випадках і довше. Це є великим недоліком у встановленні монтажу, так як часто часу на ведення ремонтних робіт виділяється набагато менше.

Але саме вологий метод укладання дає більш якісний результат за рахунок рівномірного ущільнення ековати, що забезпечує високий рівень звуко – і теплоізоляції будівлі.

5. Якщо порівнювати ековату з пінополістирольними плитами, то її жорсткість набагато нижче, що не дає можливість застосовувати цей матеріал для безкаркасних самостійної теплоізоляції під час встановлення підлогових стяжок.

6. У тому випадку, якщо проводилися роботи з утеплення конструкцій вертикального типу з щільністю нижче норми, яка становить 65 кілограм на квадратний метр, то може виникнути ризик усадки з наявністю неутеплених порожнин.

7. Фахівці настійно не рекомендують використовувати ековату на близькій відстані до джерел відкритого вогню, димоходів і камінним трубах. Вплив високої температури на теплоізоляційний матеріал, що може призвести до її поступового старіння. Для додаткового захисту ековати, слід пристосувати спеціальні огорожі з азбестоцементних плит і базальтових вогнестійких матів з наявністю фольгированной поверхні, що відбиває тепло.

Давно перевірену скловату і мінвату так само необхідно захищати від прямих джерел пожежонебезпечних конструкцій з допомогою особливих не запалюючих і негорючих матеріалів.

Відео. Тест ековати на горіння і звукоізоляцію

Основні позитивні характеристики ековати

1. Високий рівень звукоізоляції – при товщині шару в п’ятнадцять міліметрів поглинається до 9 дб. звуку. Саме з цього, даний матеріал користується великим попитом в якості максимальної звукоізоляції аеропортів, музичних студій та стадіонів.

2. Для утеплення приміщення потрібна невелика кількість ековати – з розрахунком від 28 до 65 кілограм на метр кубічний.

3. Не має у своєму складі отруйних і токсичних речовин. Але перш, ніж використовувати даний теплоізоляційний матеріал, необхідно поцікавитися у виробника про те який антипірен був використаний при її виробництві. Найбільш високої якості вважається боракс або бура, а присутність сульфатів амонію з борною кислотою можуть стати причиною сильного неприємного запаху. Як правило, утеплювач з таким складом достатньо швидко втрачає свої протипожежні властивості.

4. Ековата досить легко задувається в самі важкодоступні місця.

5. Є досить зручним безшовним матеріалом, що дозволяє значно заощадити в зимовий період часу на опаленні.

6. Доступна вартість продукту з високою якістю.

7. Не містить у своєму складі шкідливих для людини речовин, що викликають алергічні захворювання або захворювання шкірних покривів.

Відео. Технічні характеристики ековати та способи її нанесення