Газобетонні блоки недоліки і заявлені характеристики

Газобетонні блоки недоліки і заявлені характеристики

Газобетонні блоки, недоліки і характеристики яких ми розглянемо в цій статті, з кожним роком стають все більш популярними. Багато забудовників вибирають його в якості стінового матеріалу для майбутнього будинку.

У цій статті: [Сховати]

 • Заявлені властивості і характеристики газобетонних блоків
 • Міцність газобетону
 • Простота обробки газобетонних блоків
 • Теплоізоляційні властивості газобетону
 • Звукоізоляційні властивості газобетону
 • Вогнестійкість газобетону
 • Екологічність газобетону
 • Легкість газобетону
 • Стійкість газобетону до біологічного впливу
 • Про мінуси газобетонних блоків
 • Відео: Кріплення для газосилікатних блоків
 • Відео. Як вибрати газосилікатні блоки

Блоки газобетону, як і всі будматеріали, мають свої переваги і недоліки. Щоб згодом не виникало жалю, необхідно завчасно ознайомитися з ними. Адже з газобетону будуть зводитися несучі конструкції будівлі, міцність яких стане основою власного житла.

Заявлені властивості і характеристики газобетонних блоків

Газобетон являє собою пористі блоки автоклавного твердіння. Сировиною для їх виготовлення служить кварцовий пісок, вапно, цемент, вода, алюмінієва пудра. Всі компоненти перемішують і направляють в автоклав, де під тиском відбувається їх спінювання (при вступі на реакцію високодисперсного алюмінію з лужним розчином) і утворюється пориста структура.

Класифікація газобетонних блоків, по маркам, в залежності від щільності:

 • – D300-D500 – теплоізоляційний матеріал;
 • – D500-D900 – конструкційно – теплоізоляційний матеріал;
 • – D1000–D1200 – конструкційний газобетон.

Міцність газобетону

Незважаючи на свою легкість, матеріал володіє максимально можливої міцністю. Газобетон – ідеальний компроміс між міцністю, легкістю і оптимальної теплоізоляцією. В залежності від марки газобетону (300-600) його міцність на стиск коливається від 1,5 до 3,5 кгс/см2.

Простота обробки газобетонних блоків

Легка обробка газобетону є незаперечною перевагою. Його без особливих зусиль ріжуть і пиляють простими ручними інструментами, в результаті чого виходять блоки стандартних і нестандартних розмірів і форм. У сухому стані коефіцієнт теплопровідності газобетону – 0,12 Вт/м°С.

Теплоізоляційні властивості газобетону

Газобетонні блоки марки D600 і D500 – є конструкційним і теплоізоляційним матеріалом, що володіє низькою теплопровідністю. Це дозволяє стінам забезпечувати надійну теплову захист в зимовий час. Влітку будинок з газобетонних блоків не перегрівається. В ньому зберігається оптимальна для проживання температура.

Звукоізоляційні властивості газобетону

Здатність газобетонних блоків гасити звуки залежить від марки, густоти газобетонного розчину, товщини стін і, в деякій мірі, від технології їх кладки.

Вогнестійкість газобетону

Газобетонні блоки є негорючим матеріалом найвищого класу вогнестійкості. Будинки, огороджувальні та несучі конструкції яких побудовані з газобетону, належать до найвищих (I і II) ступенями пожежної безпеки.

Екологічність газобетону

Вимірювання радіоактивності будівельних матеріалів проводять з використанням кваліфікаційного коефіцієнта, який не має одиниці виміру та визначається лабораторним шляхом. Радіоактивність газобетонних блоків значно нижче всіх допустимих норм. В процесі експлуатації газобетон не утворює токсичних компонентів. По екологічним характеристикам він не поступається натуральним матеріалам.

Легкість газобетону

Маса стандартного блоку газобетону розміром 625х100х250 мм. становить 8 кг. при середній щільності 500 кг/м куб. Це дозволяє значно знижувати витрату розчину і скорочувати терміни будівництва.

Стійкість газобетону до біологічного впливу

Газобетонні блоки – несприятливе середовище для розвитку цвілі, грибків і бактерій, які не з’являються в ньому навіть при температурі 30″С і вологості повітря 98%. За цими показниками газобетон перевершує деревину і не вимагає обробки антисептиками.

Про мінуси газобетонних блоків

1. З-за невисокої міцності на стиск і низької стійкості на вигин газобетон є крихким матеріалом. Міцність газобетонних стін безпосередньо залежить від правильного пристрою фундаменту. Слід зводити фундамент, який дає мінімальну усадку. В іншому випадку газоблоки почнуть тріскатися вже через пару років після будівництва. Рекомендований стрічковий монолітний фундамент і армування кладки блоків, сіткою через кожні 2-3 ряди.

2. Високе водопоглинання газобетону є перешкодою для виконання якісних оздоблювальних робіт. Нерідкі випадки, коли шар штукатурки, нанесений на газобетонну стіну, не утримується на його поверхні. Для зниження водопоглощаемости газобетонних стін, їх обробляють глибоко проникаючими грунтовками.

3. Газоблоки є слабкою основою для кріплення. Закріплювати в бетонних стінах масивні предмети досить проблематично. Не завжди приходять на допомогу і пластикові дюбелі-метелики, на відміну від саморізів, які добре закручуються і відмінно тримаються в стінах. Але існує небезпека їх окислення, після чого вони можуть поржавіти і стати непридатними. Хоча існують деякі кріплення які тримаються досить непогано.

Відео: Кріплення для газосилікатних блоків

4. Заявлена морозостійкість газобетону – рекламний трюк. Оптимальною щільністю використовуваних конструкційно-теплоізоляційних матеріалів вважається щільність марки D500. Її показники морозостійкості не перевищують 25 циклів. Хоча для фасадної обробки потрібно 50 циклів. Продавці газобетону явно завищують параметри морозостійкості, які притаманні виробам з більш високою щільністю.

5. У газобетону досить високі показники вільної вапна, що сприяє активізації корозійних процесів металевих включень: арматури, трубопроводу, каркаса, перемичок.

6. Низька вартість газобетонних блоків, заявлена виробниками, з урахуванням гарантованої довговічності матеріалу виявляється дещо перебільшеною.

7. Довговічність газобетону викликає сумніви з причини того, що масові забудови з газосилікатних блоків почалися порівняно недавно, і прогнози їх фундаментальності нічим не підтверджені.

Перераховані основні мінуси газобетонних блоків. Крім них зустрічається ряд недоліків, які пов’язані скоріше з порушеннями технології кладки газобетонних блоків і з бажанням реалізувати забудовникам, більш дорогий матеріал. Детальний розгляд подібних недоліків часто доводить їхню безпідставність.

Для будівництва будинку своїми руками можна використовувати абсолютно різні матеріали: цегла, дерево, газобетон і т. д. Всі вони мають свої плюси, мінуси і можуть з успіхом застосовуватися в тих чи інших умовах.

Відео. Як вибрати газосилікатні блоки