Грунтовка для гіпсокартону під шпалери – навіщо вона потрібна

Грунтовка для гіпсокартону під шпалери – навіщо вона потрібна


Грунтовка під шпалери на гіпсокартон – обов’язковий технологічний етап обробки

Людина, не пов’язана безпосередньо з роботою по обробці приміщень, може здаватися, що такий ідеально рівний і гладкий матеріал, як гіпсокартон, після встановлення не потребує додаткової обробки під фінішну обробку. Це не так.
Шпаклівка чи ґрунтовка для гіпсокартону під шпалери – обов’язкова процедура, від якої залежить якість покриття.

Зміст статті

 • Навіщо потрібна грунтовка
 • Правила обробки гіпсокартону грунтовкою
  • Вибір грунтовки
  • Як наносити
 • Висновок

Навіщо потрібна грунтовка

Нерідко навіть самі обробники нехтують грунтуванням гіпсокартонної поверхні перед її фарбуванням або обклеюванням шпалерами, обмежуючись в кращому випадку обробкою швів і капелюшків саморізів. Але це говорить лише про недобросовісність або недостатньому досвіді таких працівників.
Грамотний майстер, відповідаючи на питання, потрібно ґрунтувати гіпсокартон перед поклейкою шпалер, відповість тільки ствердно.
Пояснимо чому:

 • Після монтажу гіпсокартонних листів на його поверхні залишаються отвори з капелюшками саморізів всередині.
  Їх, а також стики між листами необхідно закрити шпаклівкою, щоб вирівняти поверхню. Ґрунтовка поліпшить зчеплення шпаклювальної суміші з папером, запобіжить її відшарування;


Закладення швів

 • Картон, яким покриті листи ГКЛ, відмінно вбирає вологу. Якщо клеїти шпалери прямо на нього, збільшиться витрата клею.
  Крім того, він буде дуже швидко вбирається і висихати, ускладнюючи роботу по підгонці полотен шпалер один до одного;
 • Шпалери, наклеєні безпосередньо на гіпсокартон без його попередньої грунтовки, при спробі зняти їх під час чергового ремонту потягнуть за собою і верхній шар паперу, порушуючи цілісність поверхні. В результаті вам доведеться або ремонтувати або міняти обшивку стін.


З не загрунтованих стін шпалери зняти дуже складно

Одним словом, проблем при ігноруванні цього етапу обробки може виникнути багато, і обернуться вони набагато більшими витратами, ніж ціна грунтовки і час, витрачений на її нанесення.

Правила обробки гіпсокартону грунтовкою

Отже, грунтувати гіпсокартон потрібно обов’язково. Коли, як і яким складом це робити, якщо ви збираєтеся всю роботу виконувати своїми руками?

Вибір грунтовки

Вибрати грунтовку не складно – на упаковці завжди вказується її склад і область застосування. У нашому випадку це може бути і спеціальний склад для роботи з ГКЛ, і універсальна ґрунтовка глибокого проникнення, придатна для різних поверхонь.
І все ж варто звернути увагу на деякі моменти, які допоможуть зробити вірний вибір:

 • Марка та виробник. Не варто купувати «що подешевше», є ризик купити підробку або засіб, до складу якого входять токсичні речовини. Краще заплатити більше, але бути впевненими в якості та безпеки продукту;
 • Область застосування. Грунтовка для зовнішніх робіт по своїм властивостям може повністю відповідати вимогам по волого – і термостійкості, проникаючої здатності й іншим характеристикам.
  Але вона часто містить шкідливі речовини, тому не повинна використовуватися у внутрішніх приміщеннях;
 • Швидкість висихання. Цей параметр важливий, якщо вам потрібно закінчити ремонт в стислі терміни, так як грунтовка для поклейки шпалер на гіпсокартон(див. Оздоблення гіпсокартону під шпалери: робимо правильно) зазвичай наноситься в два шари з перервою на повне висихання кожного;
 • Колір. Найчастіше складу буває прозорим або білим, але деякі виробники додають в нього кольоровий пігмент для поліпшення якості покриття. При його нанесенні ви будете добре бачити необроблені місця;

Для довідки. Не варто боятися, що кольоровий грунт буде просвічувати через світлі шпалери. Після висихання він стає безбарвним.

 • Наявність добавок. Часто на упаковці можна зустріти вказівку на тип грунтовки – морозостійка, протипожежна, антисептична.
  Наприклад, якщо ви робите ремонт в приміщенні з підвищеною вологістю, бажано обробити стіни перед наклейкою на них шпалер складом з антисептичними властивостями, що запобігають розвиток грибка і цвілі.


Ґрунтовка з антигрибковими добавками

Як наносити

Навряд чи варто описувати докладно процес нанесення грунтовки на поверхню – робота ця нескладна, головне не залишати не прокрашенние місця і давати кожному шару добре просохнути. При бажанні ви можете подивитися відео, в якому розповідається про підготовку гіпсокартонних стін до обробки.

Але варто загострити увагу на тому, що грунтувати ГКЛ потрібно тричі:

 • Перед закладенням швів обробляються місця стиків між листами, кути і точки кріплення;
 • Перед вирівнюванням поверхні грунтується вся площа для підвищення міцності зчеплення шпаклівки з картоном;


На фото показаний момент грунтування після закладення швів ГКЛ

 • Перед наклейкою шпалер вже за зашпакльованих стін наноситься щонайменше два шари грунтовки для зміцнення поверхні і зменшення її всмоктуючої здатності. Завдяки цьому шару грунтовки згодом ви без проблем зможете демонтувати старі шпалери без пошкодження паперового шару гіпсокартону.

Зверніть увагу. До нанесення ґрунту зашпакльовані стіни необхідно відшліфувати наждачним папером для вирівнювання і додання гладкості.

Найзручніше наносити склад валиком на довгій ручці, попередньо обробивши пензлем важкодоступні місця – кути, ніші, стики стін з стелею і т. д. Підлоги перед цим бажано вкрити, так як без бризок і потьоків обійтися навряд чи вийде.

Висновок

Сподіваємося, що дана інструкція переконала вас у необхідності використання грунтовки по гіпсокартону та внесла деяку ясність у питання її вибору та застосування. Незважаючи на те, що ця робота не дає якихось видимих змін, користь від неї очевидна, а нехтування цим етапом може позначитися на якості обробки.