Грунтовка для підлоги – особливості застосування

Грунтовка для підлоги – особливості застосування


Ґрунтовка підлоги – обов’язковий етап перед наступною обробкою

Яким би не було фінішне покриття підлоги, для забезпечення його міцності і довговічності необхідна ретельна підготовка підстави. У неї обов’язково входить ґрунтування поверхні.
Якщо роботу виконуватиме підрядна організація, простежте, щоб огрунтовка підлоги в кошторисах була врахована. Якщо ж ви вирішили впоратися власними силами, вам знадобиться інформація з цієї статті.

Зміст статті

 • Необхідність грунтування
 • Як вибрати грунтовку
  • Види грунту
  • Особливості вибору
 • Правила нанесення
 • Висновок

Необхідність грунтування

Далеко не всім зрозуміло, навіщо потрібна грунтовка підлоги перед заливкою, укладанням плитки або іншого покриття. Адже підстава повністю ховається під фінішним покриттям, і все навантаження і всі зовнішні впливи припадають вже на нього.
Це дійсно так, але не зовсім. Справа в тому, що якість цього покриття багато в чому залежить від його прилипання до основи, від міцності їх зчеплення.
Якщо воно недостатньо, то стяжка, плитковий клей або наливна підлога з часом почнуть відставати і деформуватися. Щоб цього не сталося, матеріал основи повинен мати гарну адгезію (здатність до зчеплення з іншими матеріалами), яку надає йому грунтовка.
Крім цієї основної функції вона виконує і додаткові залежно від свого складу і призначення:

 • Зміцнює структуру підстави. Наприклад, якщо воно пухке, шарувату або пористе, ґрунтовка підлоги перед стяжкою використовується для заповнення всіх порожнеч і скріплення шарів між собою, створення монолітної структури.
  Для цієї мети служать грунтовки глибокого проникнення, які можуть проникати на глибину в кілька сантиметрів;
 • Знепилюють поверхню. поверхню. Дрібні частинки пилу створюють прошарок між склеиваемыми матеріалами, заважають їх зчеплення. Грунт пов’язує їх;
 • Знижує проникність підстави, його здатність вбирати рідини. Це дозволяє зменшити витрату клею, вирівнюючого розчину, фарби;


Оброблена поверхня не вбирає воду

 • Захищає основу від вологи й появи грибкової цвілі(див. Антигрибкові грунтовка – призначення та характеристики матеріалу). Це дуже важливо для підлоги у вологих приміщеннях або тих, що розташовані поза опалювального будівлі – альтанках, літніх кухнях, терасах, балконах і т. д.
  Таке захисна властивість надають грунтовках спеціальні вологовідштовхувальні або фунгіцидні добавки.

Все це стосується в першу чергу наклеюються і наливних покриттів, а також підготовки підстави під фарбування, коли дуже важливо забезпечити нормальну адгезію матеріалів. Тому закономірно виникає питання: чи потрібно грунтувати підлогу перед укладанням настиланням лінолеуму або ламінату та інших дерев’яних панелей?
Під ламінат і лінолеум підстава грунтується у тому випадку, якщо покриття буде приклеюватися до поверхні – для того, щоб воно ввібрало в себе весь клей.


На загрунтовану поверхню лінолеум клеїться краще

Бажано робити це і в тому випадку, якщо лінолеум стелиться на цементну стяжку – щоб зміцнити поверхню і не дозволити їй кришитися з-за механічних впливів. Зрозуміло, дерев’яні підстави (фанеру, ДСП) теж потрібно обробляти антисептичними складами, особливо якщо мова йде про вологих приміщеннях, в яких зазвичай і застосовується лінолеум.
Якщо грунтовка підлоги перед укладанням ламіната не завжди обов’язкова, то перед вирівнюванням підстави розчином необхідна. Від того, наскільки міцно нівелююча суміш зчепиться з бетоном, залежить довговічність і якість покриття для підлоги. Особливо прикро, якщо вона кришиться під паркетом або масивною дошкою, викликавши його деформацію. Ціна таких матеріалів не дозволяє ставитися до їх монтажу легковажно.

Як вибрати грунтовку

Для початку давайте розберемося в класифікації грунтовок, а потім будемо вирішувати, яку для яких цілей використовувати.

Види грунту

За механізмом дії ці засоби поділяються на ґрунтовки для поверхневого нанесення грунтовки глибокого проникнення. Про дію останніх ви вже знаєте – вони зміцнюють і роблять більш міцної ненадійну пухку поверхню підстави.
А поверхневі кошти призначені для додання йому хороших адгезійних властивостей. Багато з них містять у своєму складі дрібний пісок, що надає підстави шорсткість, необхідну для нормального зчеплення.
За складом ґрунтовка класифікується наступним чином:

 • Акрилова (найбільш поширена, універсальна) підходить для різних поверхонь – мінеральних, дерев’яних, цегляних, гіпсокартонних тощо Легко наноситься своїми руками, швидко сохне, не має запаху, може розбавлятися водою;


Грунтовка акрилова глибокого проникнення

 • Алкідна – спеціалізований грунт тільки для дерев’яних і металевих поверхонь;

Зверніть увагу! Алкідні ґрунтовки можна використовувати для бетонних основ, цементних стяжок і інших мінеральних поверхонь.

 • Епоксидна грунтовка для підлоги призначена для обробки бетонних основ, особливо тих, яким потрібен захист від вологи. Розбавляють розчинниками, володіє високою хімічною стійкістю, може застосовуватися навіть на злегка вологій поверхні;
 • Полістирольна грунтовка використовується для дерева. Токсична, тому інструкція по техніці безпеки потребує проведення робіт з неї тільки в добре провітрюваних приміщеннях;
 • Шеллаковый грунт – це спеціальний склад для просочення підстав зі свіжого дерева хвойних порід. Він не дає смолі виходити на поверхню.

Особливості вибору

Зрозуміло, що в першу чергу ґрунтовку підбирають до матеріалу, на який вона буде наноситися. Але при цьому обов’язково потрібно враховувати й умови експлуатації і стан поверхні.
Наприклад:

 • Грунтовка для стяжки підлоги по бетонній основі – годиться акрилова і епоксидна. Якщо основа нетривка, вона повинна бути глибокого проникнення.
  Якщо при цьому стяжка виконується у вологих або неопалюваних приміщеннях, то в складі повинні бути присутніми водовідштовхувальні і антисептичні добавки.


Ідеальна грунтовка під стяжку підлоги – Бетоноконтакт з мінеральним наповнювачем

 • Якщо ви збираєтеся клеїти підлогову плитку, потрібно забезпечити низьку всмоктуваність поверхні, щоб вона не забирала воду з клею. Грунтовка для підлоги під плитку вибирається в залежності від підстави.
  Якщо це цементна стяжка, підійдуть варіанти, перераховані вище. Якщо плита ДСП або ОСП, підійде акриловий чи алкідний грунт;


Ґрунтовка підлоги перед укладанням плитки акриловим складом

 • Дерев’яні підлоги під фарбування найкраще обробити алкидной або полістирольної грунтовкою. І не забувайте про захист дерева від вологи та плісняви.

Рада. Намагайтеся не використовувати полістирольний грунт для внутрішніх робіт, залиште його для обробки зовнішніх конструкцій.

Як бачите, у кожному конкретному випадку склад підбирається індивідуально. Якщо ви губитеся, зверніться до консультанта в магазині або просто використовуйте універсальний грунт. Ще краще – уважно вивчіть рекомендації на упаковці.

Правила нанесення

Якщо ви знаєте, як користуватися грунтовкою для стін, то і з підлогами труднощів не виникне. Навіть навпаки – обробляти горизонтальні поверхні набагато простіше.
Але спочатку їх потрібно підготувати:

 • Висушити;
 • Очистити від сміття та бруду;
 • При необхідності відшліфувати, видаливши нашарування і напливи;
 • Знежирити масляні плями;
 • Пропилососити.


Знепилювання поверхні

Відразу після цього, поки на поверхню знову не осіла пил, проводиться грунтовка перед заливкою або іншим видом обробки підлоги. Як правило, робиться це в два-три прийоми в залежності від ступеня поглинання основи. Причому для першого шару ґрунтовку розводять, щоб вона проникла в усі пори і мікротріщини.

Для довідки. Якщо хочете заощадити, можна використовувати ПВА замість грунтовки. Його розводять водою в пропорції 1:2, тобто на літр клею додають два літри води і енергійно перемішують до отримання однорідного складу.

Другий і наступні шари наносяться після висихання першого. Час висихання вказується виробником на упаковці, і зменшувати його не можна, навіть якщо поверхня здається вам абсолютно сухою. Але не варто влаштовувати і занадто великі перерви між шарами, щоб не допустити осідання пилу.


На фото – процес ґрунтовки дерев’яної підлоги під лінолеум

Обробляти підлоги найзручніше плоскою щіткою або валиком на довгій ручці.

Висновок

Будь-яке підлогове покриття ви не вибрали для укладання в своєму будинку, воно повинно довго радувати око і залишатися міцним. А це багато в чому залежить від того, наскільки відповідально ви підійшли до підготовчих робіт і грунтування підстави у тому числі.
Якщо ви хочете отримати більше корисної інформації по цій темі, пропонуємо вам подивитися розміщене на цій сторінці відео.