Грунтовка і шпаклівка гіпсокартону: як зробити правильно

Грунтовка і шпаклівка гіпсокартону: як зробити правильно


Треба ґрунтувати гіпсокартон перед шпаклюванням

Відповідь на питання: «чи Потрібно грунтувати гіпсокартон перед шпаклівкою?», повинен бути однозначним. Звичайно, потрібно!
І це повинен знати кожен, хто вирішив робити ремонт своїми руками. А ось яку грунтовку використовувати, з чого почати роботу, і як зробити її якісно, розповість наша інструкція, а так само відео в цій статті.

Зміст статті

 • Фінішна обробка гіпсокартонної обшивки
  • Підготовка під фінішну обробку

Фінішна обробка гіпсокартонної обшивки

Ґрунтовка гіпсокартону перед шпаклівкою, так само, як і будь-якої іншої підстави, є обов’язковою, адже роль ґрунту в технологічному ланцюжку оздоблювальних робіт, просто неможливо переоцінити. Усмоктуючись в основу, він створює захисну плівку, яка перешкоджає проникненню вологи з наносяться на його поверхню складів.
А це, в свою чергу, забезпечує найкраще зчеплення шарів (адгезію).
Отже:

 • Що стосується відповіді на питання: «Чим грунтувати гіпсокартон перед шпаклівкою?» – він буде нескладним. Для цієї мети можна взяти універсальний варіант, як на фото, який годиться для всіх видів поверхонь, в тому числі і цегли, бетону і газосилікатних блоків.


Універсальний грунт для інтер’єрних робіт

 • Ціна каністри такого складу, ємністю 10 літрів, становить всього-то 250-270 рублів. Але більш правильним рішенням було б: взяти грунт, спеціально призначений для ГКЛ, а так само шпаклівку, того ж виробника, що і гіпсокартон, навіть якщо це виявиться трохи дорожче.
 • Ґрунтовка перед шпаклівкою гіпсокартону, може виконуватися різними способами. Як і у випадку з фарбою, можна скористатися кистю-макловицей, валиком, і фарборозпилювачем – тут все залежить від обсягу робіт.
 • Кисть зазвичай використовується у важкодоступних місцях і для обробки швів. Розпилювач має сенс купувати, якщо фінішна обробка гіпсокартону буде здійснюватися шляхом фарбування – щоб використовувати його для обох операцій.


Валик малярний з мікрофібри

Найчастіше, для нанесення ґрунту використовують валик, але підібрати його теж потрібно правильно. Варіанти з натурального і штучного хутра, жаккарда чи поролону для ґрунтовки не годяться.
Тут потрібен валик з шубкою з мікрофібри, який добре вбирає рідкі склади, не даючи їм розтікатися. І краще, якщо цей інструмент буде на довгій ручці.

Підготовка під фінішну обробку

Після того, як всі листи гіпсокартону змонтовані, приступати потрібно, в першу чергу, до закладення стиків між ними. Тому спочатку грунтуються тільки шви. При монтажі ГКЛ(див. Оздоблення стін гкл: правильне проведення робіт), їх кромки утворюють канавки зі скошеними краями.
Після висихання ґрунту, їх половини заповнюють шпаклівкою і дають їй схопитися:

 • Потім, шви необхідно проклеїти армуючої стрічкою: паперовій або скловолоконної, яка називається серпянка. Поверх стрічки наноситься ще один шар ґрунту, після чого шов шпаклюється далі, вже урівень з поверхнею гіпсокартону.
  Після того, як шви повністю висохнуть, грунтується вся площа стін або стелі, обшита гіпсокартоном.


Пігментована грунтовка під шпалери

 • Тепер можна приступати до шпатлювання. При підготовці поверхні під фарбування, це робиться обов’язково.
  Якщо ж ви хочете клеїти шпалери, то можна обійтися і без цієї операції. В такому разі, одночасно зі швами, закладають і місця кріплень листів саморізами. Потім, гіпсокартон по всій площі обробляється пігментованим грунтом, який підфарбовує в білий колір його поверхню.
 • Така грунтовка позбавляє від необхідності шпатлювання обшивки по всій площі, особливо, якщо для фінішної обробки будуть використовуватися тонкі світлі шпалери(див. Оздоблення шпалерами: вибираємо правильно). Пігментований грунт не потрібен лише в тому випадку, коли клеять щільні варіанти з глибоким рельєфом.


Підготовка гіпсокартону під шпалери

Зверніть увагу! Шпалери, приклеєні на грунт, будуть триматися намертво, і якщо ви захочете з часом змінити фінішне покриття, зняти їх, не зіпсувавши картонну оболонку гіпсокартону, буде неможливо. Тому, більш правильно було б, зашпаклювати його поверхню повністю.

 • Як ми вже говорили, шпаклівку краще брати тієї ж фірми, що і гіпсокартон. Склад для фінішної обробки ГКЛ, являє собою суміш на основі гіпсу, яка може продаватися як в сухому вигляді, так і готової до вживання. Шпаклівка наноситься на поверхню гіпсокартону тонким шаром за допомогою широкого шпателя.

Щоб домогтися гладкості, після того, як стяжка повністю висохне, її потрібно зашліфувати – для цього використовується дрібнозерниста наждачний папір (нульовка). Потім, з поверхні обов’язково видаляється пил, і вона обробляється останнім шаром грунту.
Ось тепер, шпаклівка і грунтовка гіпсокартону виконана, і вирівняна сухим способом поверхню, належним чином підготовлена до фінішної обробки.