Види шпалер для стін і стель

Види шпалер для стін і стель

Деякі види шпалер можуть похвалитися своєю здатністю протистояти волозі. Інші ж відрізняються тим, що мають підвищену тепло і шуму ізоляцію, а головною відмінністю третє шпалер є їх зовнішній вигляд і текстура. Для того, щоб якомога краще дізнатися і розглянути різновиди шпалер, які сьогодні існують, їх необхідно поділити на групи, в залежності від матеріалів, які застосовувалися під час їх виробництва.

У цій статті: [Сховати]

 • Класифікація шпалер
 • Які існують різновиди шпалер
 • Паперові шпалери
 • Шпалери, що миються, вінілові або
 • Флізелінові шпалери
 • Акрилові шпалери
 • Текстильні шпалери
 • Рідкі шпалери
 • Склошпалери
 • Фотошпалери
 • Натуральні шпалери
 • Металеві шпалери
 • Коркові шпалери
 • Кварцові шпалери
 • Велюрові шпалери
 • Відео. Типи шпалер – переваги і недоліки

Класифікація шпалер

По водостійкості:

 • Шпалери звичайні. Потрібно уникати попадання на них вологи. Їх можна протирати тільки сухою ганчіркою.
 • Шпалери водостійкі. Мають спеціальне покриття, тому їх можна протирати трохи вологою ганчірочкою. Але застосовувати миючі засоби категорично заборонено.
 • Миючі шпалери. Зазвичай чистять з додаванням миючих засобів.
 • Найбільш стійкі – вінілові шпалери. Назви говорить за себе, витримують всі вищеперелічені способи чищення і навіть більше.

За призначенням:

 • Шпалери для стін.
 • Шпалери для стелі.

Класифікація шпалер по їх поверхні:

 • Шпалери бувають з гладкою поверхнею.
 • Шпалери з рельєфним малюнком. Цей малюнок наноситися під час виробництва.
 • Шпалери малюнок, на яких дрібно видавлений.
 • А також багатошарові шпалери з глибоким малюнком.

Наступна категорія, за якою класифікуються шпалери це їх щільність:

Є дві категорії, класифікації шпалер з їх щільності це легкі і важкі.

Важкими шпалери, вважаються ті щільність яких становить не менше 110гм. При їх проклейці можуть виникнути труднощі, якщо на стіні є нерівності. Але головна їхня перевага-вони роблять позитивний вплив на мікроклімат приміщення.

І остання категорія, за якою класифікуються шпалери це малюнок:

 • Бувають гладкі шпалери, які представлені в одному кольорі.
 • Візерункові шпалери, вони не мають повторює малюнка, що не вимагає підгонку сусідніх смуг приклейки.

Які існують різновиди шпалер

Паперові шпалери

Найдешевші шпалери, і вже протягом багатьох років є найбільш популярним матеріалом для обклеювання стін і стель. І все завдяки тому, що виготовляються з екологічно чистих матеріалів, які дозволяють стінам дихати. Але вони мають дуже багато недоліків. Наприклад, вони дуже швидко втрачають свій зовнішній вигляд їх не можна клеїти в кімнатах, де є підвищена вологість.

До плюсів можна віднести ще й те, що вони дозволяють в деякій мірі підвищити теплоізоляцію стін. Паперові шпалери можуть задовольнити смаки, напевно, всіх покупців, так як вони представлені майже у всій кольоровій гамі і при цьому вони мають різну текстуру.

Шпалери, що миються, вінілові або

Під час їх виготовлення папір покривають шаром ПВХ різної щільності. Це ідеальний варіант як для житлових так і не житлових приміщень. Вони добре підійдуть для кухні, ванною або туалету. Спінені вінілові шпалери можна чистити слабким мильним розчином. Але самими міцними вважаються компакт – вінілові вони не тільки не боятися миючих засобів, але і під час їх чищення можна використовувати навіть щітку.

Є й інший різновид вінілових шпалер, які називаються шелкографические. Верхній шар їх містять шовкові нитки. Ці декоративні шпалери можуть похвалитися дуже яскравими квітами і мають високу стійкість до вигоряння. Є й інші переваги, такі як еластичність і непромокаючий верхній шар, що дозволяє їх використовувати в обклеюванні абсолютно всіх приміщень.

Флізелінові шпалери

Головна їх відмінність від інших шпалер в тому, що для їх основи замість паперу використовують флізелін. До складу флезелина входить целюлоза і синтетичні тканинні волокна. Ці шпалери просто чудовий варіант «під фарбування», а різноманітність малюнків і фактур зможе порадувати навіть найвимогливіших покупців. Варто відзначити ще й той факт, що завдяки своїй щільності вони приховують всі дефекти стіни. Вони дуже зручні тим, що їм не страшні перепади температури в кімнаті, а при наклеюванні не утворюють бульбашок і зморшок.

Акрилові шпалери

Краще всього підходять тим, у кого вдома є маленькі діти або тварини. Це золота середина, якщо ви будете вибирати між паперовими і флізеліновимі шпалерами. До плюсів можна віднести те, що вони недорого коштують і їх можна мити м’якою ганчіркою. До мінусів можна віднести те, що вони не виносять високої вологості, потрібно бути гранично обережними при митті і ще один мінус це досить обмежений вибір малюнка.

Текстильні шпалери

Під час виготовлення на паперову основу накладаються тканинні волокна, наприклад лляні, шовкові, фетрові або велюрові. Найчастіше їх застосовують для обклеювання стін у спальні або в залі, вони в цих кімнатах виглядають більш естетично, ніж паперові. У їх є всього один недолік, це досить висока цінна.

Рідкі шпалери

Наймолодший матеріал серед шпалер, який встиг завоювати собі величезну популярність. А все завдяки тому, що з їх допомогою легко створювати рівні рельєфні покриття без швів. В їх склад входять натуральні волокна, бавовна, целюлоза, текстильні волокна. Розводити їх можна водоемульсійною фарбою, а вони наносяться на стіну також як штукатурка. Головне щоб поверхня, на яку наносилися, не мала значних дефектів.

Склошпалери

Склошпалери виготовляють з тканини, до якої додають нитки скловолокна. Ці шпалери відрізняються високою міцністю, не горять, а також є надійним захистом стін від появи мікроорганізмів у вигляді грибка, а так само вони можуть витримати хімічну обробку. Що входить в їх склад? Це сода, кварцовий пісок, доломіт, вапно, сукупність цих компонентів і надає їм перераховані властивості. Склошпалери дуже часто використовують для медичних установ.

Фотошпалери

Фотошпалери — паперове полотно з нанесеною на нього фотодруком. Стіна, на якій наклеєні шпалери, виглядає як картина. Але варто врахувати той факт, що особливо красиво будуть виглядати заламіновані шпалери, це їх максимально захистить від стирання. Та й зовнішній вигляд помітно поліпшується. Фотошпалери краще всього застосовувати в тих кімнатах, де зовсім небагато меблів, для того щоб не закривати малюнок.

Натуральні шпалери

Самий унікальний матеріал, який втілив у собі всю природну красу і який не дуже відомий серед покупців. Під час виготовлення цих шпалер використовують тільки природні матеріали. Основа шпалер це не вибілена папір, зовнішній шар-це різні види рослин.

Металеві шпалери

Виготовляються вони шляхом покриття паперової основи, шаром фольги, після цього на поверхню шпалер наноситься малюнок або тиснення. Для наклеювання металевих шпалер потрібний дисперсійний клей, але головне їх гідність, що вони добре миються і зносостійкі.

Коркові шпалери

Виготовляються вони з кори коркового дуба завдяки гарячому пресуванню. Під впливом високої температури з кори починає, виділяється смола, яка склеює матеріал між собою. Для того, щоб зробити ці шпалери як можна стійкіше до вологості їх просочують воском.

Кварцові шпалери

Екологічно чисті шпалери, які дуже добре подаються чищення, а також, якщо знадобитися змінити відтінок ви завжди зможете їх перефарбувати. Для їх виготовлення на паперову або флізелінову основу наноситися шар подрібнених природних мінералів або матеріалів, наприклад деревне волокно. Але частіше всього використовують подрібнений пофарбований кварц, в честь якого і було названо шпалери. Термін їх експлуатації може скласти до 20 років.

Велюрові шпалери

Є ідеальним варіантом для обробки в кімнатах не подвереженых забрудненням, наприклад у вітальні спальні або кабінеті. Складаються вони з двох шарів. Перший шар паперова або флізелінова основа, а другий покривається декоративним велюровим ворсистим шаром.

Відео. Типи шпалер – переваги і недоліки