Витрата грунтовки на 1м2 – орієнтовні дані для визначення необхідного обсягу

Витрата грунтовки на 1м2 – орієнтовні дані для визначення необхідного обсягу


Витрата грунтовки на м2 залежить від виду поверхні

Обов’язковим технологічним етапом виробництва багатьох видів будівельних та оздоблювальних робіт є ґрунтування поверхні. Щоб виконати його правильно, потрібно грамотно вибрати засіб, відповідне виду оброблюваного матеріалу.
А щоб не помилитися з кількістю купується рідини, необхідно знати витрата грунтовки на метр квадратний.

Зміст статті

 • Вибір грунтовки і визначення її кількості
  • Види грунту
  • Норми витрати
 • Висновок

Вибір грунтовки і визначення її кількості

Витрата грунтовки для стін, стель і інших поверхонь з різних матеріалів – це один з параметрів, що регулюються ГОСТом поряд з щільністю, в’язкістю, кольором, періодом повного висихання і т. д. Цей же документ регламентує призначення грунтовок, область їх застосування в залежності від складу.

Види грунту

Грунтовка може бути призначена для дерева або металу, бетону або цегляних стін, для оштукатурених поверхонь і гіпсокартону(див. Ґрунтовка гіпсокартону: як зробити правильно). А також спеціальні і універсальні – придатні для обробки різних матеріалів.
Отже:

 • Універсальним для багатьох поверхонь вважається акриловий грунт. Найпопулярнішою з них на сьогоднішній день є грунтовка Церезіт СТ 17 – витрата цього засобу залежить від того, який матеріал піддається обробці (бетон, цемент, цегла, азбест, дерево, штукатурка тощо).
  Акрилові склади не токсичні, не мають запаху, при необхідності їх можна розбавляти водою;


Витрата грунтовки Церезіт СТ 17 залежить від виду оброблюваної поверхні

Зверніть увагу. Такий грунт не придатний для нанесення на поверхні з чорного металу – він не здатний запобігти їх корозію.

 • Для дерев’яних поверхонь – підлог, дверей(див. Оздоблення дверей: який матеріал вибрати), віконних рам, стін та перегородок з ДСП, ДВП або ОСП застосовують алкідний грунт, до складу яких входять синтетичні смоли, створюють міцну основу для алкідних фарб. Він придатний і для обробки металу, а от з гіпсової або цементною штукатуркою зовсім «не дружить»;
 • Для захисту металів (труб, арматури, ємностей для води)від корозії, а також для обробки бетону перед пристроєм наливних підлог використовують епоксидний грунт;


На фото показаний момент роботи з епоксидної грунтовкою

Важливо! Якщо поверхня призначені під фарбування, слід враховувати, що кращу сумісність з такою підставою будуть мати епоксидні фарби.

 • Для зовнішньої просочення поверхонь з цегли, бетону та декоративної штукатурки найкраще використовувати силікатна грунт. Його лужне середовище убивча для мікроорганізмів, тому їм можна працювати і в приміщеннях з підвищеною вологістю повітря;
 • Для кращого зчеплення з основою покрівлі наплавляються гідроізоляційних матеріалів, а також для насичення бетонних поверхонь служить бітумна грунтовка – витрата її є найбільшим, а сам засіб токсичним і вкрай пальним. Тому для роботи з ним необхідно використовувати засоби захисту і дотримуватися заходів безпеки.

Рада. Якщо вам належить обробка різних поверхонь, зручніше всього придбати універсальний засіб, що підходить до будь-якої з них.

Збираючись робити ремонт своїми руками, не зайвим буде вивчити будівельні ринки на предмет того, які види матеріалів представлені у вашому регіоні.
Дуже часто один виробник пропонує серію засобів, призначених для обробки поверхні – штукатурні та шпаклювальні суміші, грунтовки, фарби, шпалерний клей і т. д. Їх використання гарантує відмінне взаємодія матеріалів один з одним, а інструкція докладно описує технологію нанесення і норми витрати.
Звичайно, можна придбати всі необхідні суміші та склади різних марок, але в цьому випадку потрібно уважно поставитися до їх сумісності.

Норми витрати

Норма витрати завжди вказується на упаковці. Але вона дає лише приблизне уявлення про те, скільки засоби піде на один квадратний метр, тому що це залежить від всмоктуючої здатності поверхні і кратності обробки.
Якщо ви подивіться відео в цій статті, то побачите, що грунтування проводиться в два, а іноді і в три шари. Перший практично повністю всмоктується в матеріал, а наступні вже створюють міцну основу для подальшої обробки.

Значення також має кваліфікація майстра і спосіб нанесення ґрунтовки (пензлем, валиком, розпилювачем).
Але в середньому ці норми такі:

 • Витрата грунтовки Бетоноконтакт на 1м2, наносимой на щільні підстави і відрізняється високими адгезійними властивостями, становить 300-400 мл/м2;


Ґрунтовка Бетоноконтакт – витрати на 1м2 досить великий

 • Грунтовка, яка використовується для підготовки основи під декоративну штукатурку, витрачається з розрахунку 200 мл/м2;
 • Універсальна глибокого проникнення грунтовка акрилова – витрата на 1 м2 складає всього близько 100 мл/м2;
 • Норма витрати алкидного грунту для дерев’яних поверхонь може становити від 100 до 200 мл/м2 в залежності від черговості нанесення і всмоктуючої здатності підстави;
 • Витрата грунтовки ГФ 021 на 1м2 по металевій поверхні – в середньому близько 120 мл/м2;


Грунтовка ГФ 021 – витрати на м2 іржавого металу буде вище

 • Норма витрати силікатної фасадного ґрунту – від 100 до 150 мл/м2;
 • Найменше грунту піде на обробку оцинкованого металу – 80 мл/м2.

Висновок

Нехтувати грунтуванням поверхні перед її фарбуванням, штукатуркою, обклеюванням шпалерами(див. Грунтовка під шпалери – навіщо вона потрібна) або іншими видами обробки не варто. Ціна матеріалу не настільки висока, щоб економити на ньому. Тоді як, пропустивши цей етап, ви можете зіткнутися з серйозними проблемами, які вимагатимуть робити ремонт заново.